PVC Asma Tavanlar
PVC Asma Tavan Modelleri ve Çeşitleri 2024
PVC asma tavanlar, son yıllarda popüler hale gelen modern bir tavan tasarımıdır. Bu tavanlar, polivinil klorür malzemesinden yapılmıştır ve hafif, dayanıklı, suya dayanıklı ve kolay temizlenebilir özellikleri ile bilinirler. PVC asma tavanlar, evlerde ve iş yerlerinde kullanılabilecek pratik ve şık bir tavan seçeneğidir.
ÜRÜN AÇIKLAMASI

PVC Asma Tavan Modelleri ve Çeşitleri 2024

İnşaat sektöründe 20 yıldır en çok tercih edilen asma tavan çeşitlerinden olan PVC asma tavanlar, plastik malzemeden yapılmış dekoratif ve işlevsel bir tavan çeşididir. Kolay montaj, hızlı temizlik ve bakım avantajları sunar. Ayrıca renk, desen ve şekil açısından çok çeşitli seçeneklere sahiptir. Bu sayede her mekâna uygun bir PVC asma tavan sistemi tasarlamak ve kursuz bir şekilde kurulumunu yapmak mümkündür. 

PVC Asma Tavan Nedir?

PVC Asma tavanlar, “polivinil klorür” adı verilen bir malzemeden imal edilen, mevcut betonarme, çelik konstrüksiyon veya ahşap tavan iskeleti altında mekanik ve elektrik tesisatlarını gizleyebilen, montaj boşluğu sağlayan bir tavan çeşididir. Tavanı düz ve kusursuz bir şekilde kaplar. Genellikle alüminyum bir iskelet üzerine monte edilir. Onlarca farklı estetik çözüme uyumludur, farklı tasarım fikirleri rahatlıkla hayata geçirilebilir. Işıklandırma sistemlerinde de geniş bir ürün yelpazesi arasından seçim yapma olanağı tanır. Kısacası özelleştirilebilir tasarımlar için harika bir çözümdür. 

PVC Asma Tavan Panellerin Kullanım Alanları

Hem iç hem de dış mekanlarda kullanılabilen çok yönlü bir tavan çeşidi olan PVC asma tavan paneller, plastik malzemeden yapılmış olup; ısı, ses, nem, küf, yangın gibi etkenlere karşı dayanıklıdır. Bu tür özelliklerinden dolayı hem evlerde hem de iş yerlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. 

Evlerde, ofislerde, otellerde, hastanelerde, okullarda, alışveriş merkezlerinde ve daha birçok yerde PVC asma tavanlar tercih edilmektedir. PVC asma tavanlar, ortamda bulunun ve kötü görüntüye yol açan lekeler ve çatlakların kapatılmasını da sağlar. Estetik olarak özel tasarımlara da uyum sağladığından hemen her yapıda plastik asma tavan panellerle karşılaşmak mümkündür. 

PVC Asma Tavanların Avantajları

PVC asma tavan paneller, tavan Yüzeyinin bir miktar altına kolayca monte edilebilir. Paneller temizlenebilir ve değiştirilebilir. Ortamın havasını değiştiren modern ve estetik bir çözümdür. PVC asma tavanların sunduğu avantajları şu alt başlıklar altında inceleyebiliriz:

Montaj Kolaylığı

Özel ekipmanlara ihtiyaç duyulmadan son derece kolay bir şekilde tavana monte edilebilmektedir. Yüksek işçilik maliyeti gerektirmez. PVC asma tavan paneller, metal veya ahşap bir çerçeve üzerine vidalanarak veya yapıştırılarak sabitlenir. Kısa sürede demonte edilebilir olması sebebiyle bu tesisatlara erişimi de kolaylaştırır.

Ekonomik Çözüm

PVC asma tavanlar uygun maliyetli bir tavan seçeneğidir. Paneller hem malzeme hem de montaj açısından diğer tavan çeşitlerine göre daha ekonomiktir. Uzun ömürlü ve dayanıklı olması sebebiyle de ekstra masraf gerektirmez. Dolayısıyla tam bir fiyat/performans ürünüdür. Orta derece ses, iyi derecede ısı geçirgenliği sunar.  

Estetik Görünüm

PVC asma tavanlar mekanlara modern, klasik, spor veya vintage bir görünüm katarak zevkinizi yansıtmanızda yardımcı olur. Birbirinden farklı renk, desen, boyut ve şekillerde üretilebilir. Bu sayede her zevke ve mekâna uygun bir PVC asma tavan bulmak mümkündür. 

Gizli Tesisat

Bunun yanı sıra tesisatı gizleyerek mekanlara estetik görünüm kazandırmada son derece başarılıdır. Göz zevkini bozan elektrik kabloları, tesisat sistemleri, kanallar veya gözenekleri gizler. Ayrıca, PVC asma tavanlar, tavan yüzeyinde oluşabilecek leke, çatlak, kabarma gibi kusurları da gizler.

Pratik Bakım

PVC asma tavanlar antistatik kaplama yüzeyi sayesinde toz biriktirmez. Hafif bakım gerektiren bir panel sistemidir. Sabunlu su ve süngerle kir temizlenebilir. Solmaz, çatlamaz, küflenmez ve böceklenme oluşumuna izin vermez. Nemli ortamlarda bile kullanılabilir. Yüzme havuzları ve duş gibi alanlarda sıklıkla tercih edilmektedir. 

PVC Asma Tavan Panellerin Kurulumu 

PVC tavan panelleri kolay ve hızlı bir şekilde kurulabilen bir tavan çeşididir. Sistemin montajı için şu basit adımlar yeterli olacaktır. 

  • Önce tavan yüzeyinin ölçüsüne göre metal veya ahşap bir çerçeve hazırlanır ve tavana vidalanır veya yapıştırılır. Çerçevenin düz ve sağlam olması önemlidir.

  • Ardından PVC tavan panelleri, çerçevenin üzerine yerleştirilir ve vidalanır veya yapıştırılır. PVC tavan panelleri montaj sırasında birbirine geçmeli veya kenarlarından birleştirilmelidir. Paneller, kesilerek veya ayarlanarak tavana uygun hale getirilebilir.

  • Son olarak PVC tavan panellerinin arasındaki boşluklar silikonla doldurulur ve tavanın görünümü iyileştirilir. PVC tavan panelleri, farklı renk, desen ve şekillerde bulunabilir, böylece mekâna uygun istenen bir dekorasyon sağlanabilir.

Uygulamada Kaç Adet Tavan Panelinin Kullanılacağını Hesaplama

Paneller tavanın toplam alanına göre değil duvarların uzunluğuna göre hesaplanır. PVC Asma tavan panelleri hesaplama yöntemi şu şekildedir:

  • İlk olarak PVC Asma tavan panellerinin döşeneceği yönde olan duvarın uzunluğu ölçülür. Bu ölçü, PVC panellerin uzunluğunu belirleyecektir. PVC Asma tavan panellerinin standart uzunluğuna göre ölçü yuvarlanır. Örneğin, duvarın uzunluğu 3,2 metre ise PVC Asma tavan panellerinin uzunluğu 3 metre olmalıdır.

  • Bir sonraki adımda, PVC Asma tavan panellerinin döşenmeyeceği yönde olan duvarın uzunluğu ölçülür. Bu ölçü PVC Asma tavan panellerinin sayısını verir. Ve panellerin genişliğine bölünür. Örneğin, duvarın uzunluğu 4,8 metre ve PVC Asma tavan panellerinin genişliği 0,25 metre ise PVC Asma tavan panellerinin sayısı 4,8 / 0,25 = 19,2 olacaktır. Bu sayı yuvarlanarak veya tamamlanarak bir tam sayı haline getirilir. Örneğin, 19,2 sayısı 20 olarak yuvarlanabilir.

  • Son adımda PVC Asma tavan panellerinin sayısı 1,1 ile çarpılır. Bu çarpım kurulum sırasında oluşabilecek malzeme kayıplarını önlemek için yapılır. Örneğin, PVC Asma tavan panellerinin sayısı 20 ise, 20 x 1,1 = 22 olacaktır. Elde edilen bu son sayı, kullanılacak olan panel sayısını verir. 

PVC Asma Tavan Panel Fiyatları 2024

Yukarıda da bahsedildiği üzere PVC ekonomik bir hammadde olduğundan ve panel sistemi ile kolay bir montaj özelliği sunduğundan sektörün en rekabetçi fiyatlarını sunan yapı malzemesi olarak dikkat çekmektedir. Hem geniş hem de dar bütçe seçenekleri için PVC asma tavan modellerinin farklı alternatifler sunduğunu da ifade edebiliriz. PVC asma tavan fiyatları tercih edilen ürünün modeline, ölçülerine, iskelet sistemine ve diğer estetik opsiyonlara göre değişkenlik göstermektedir.

SUNEXPO Asma Tavan Sistemleri olarak rekabetçi fiyatlarla, en kaliteli ürünleri müşterilerimizle buluşturmaktayız. Onlarca farklı PVC asma tavan çeşidini yaşam alanlarına kazandırarak mekanlara değer katıyoruz. 

Ürün Görselleri
56 - WHITE STAR
56 - WHITE STAR
T-26 - KARE
T-26 - KARE
T-25 - HASIR
T-25 - HASIR
T-22 - PETEK
T-22 - PETEK
WHİTE
WHİTE
AYNA
AYNA
123 - ÇİÇEK
123 - ÇİÇEK
İNCİ KARE
İNCİ KARE
ELİPS
ELİPS
DC192-6 - OKYANUS
DC192-6 - OKYANUS
F-21 ELİT
F-21 ELİT

- Hafif dayanıklı
- Standart aydınlatma armatürleri ile kullanın
- Kolay montaj, stok parçası boyutları
- Parlak beyaz, sert yüzeyler
- Yüksek dereceli, renk hızlı malzeme
- Standart takımlara kolay montaj
- Düşük profilli, parlak yüzey
- Geri dönüşümlü tavan panelleri
- Islak zeminde dayanıklıdır.

Panel özü

PVC

Panel ebatları 

600*600 mm

Panel kalınlığı 

7,5mm

Ön yüzey 

Renkli lazer transfer / Color Laser Transfer

Panel ağırlığı 

1kg

Teklif Formu
Hemen teklif almak için aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, ilgili birimimiz size hızlı bir şekilde dönüş yapsın.
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
Whatsapp
0%