Tavan C Profilleri
Tavan C Profilleri
Alçıpan profilleri, asma tavan ve iç duvarların inşasında kullanılan bir malzemedir. Bu profiller, alçıpan levhaları birbirine bağlayarak tavan veya duvar yüzeylerini oluştururlar.
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Tavan C Profili ve Fiyatları

Tavan C profilleri çeşitli kullanım amacına uygun olarak üretilir. Taşıyıcı eleman olması bu profillerin önemli özellikleri arasında yer alır. Galvanizli çelikten üretilen C profili inşaat sektörü için önemli bir yapı elemanıdır.

Binalar yapılırken tavan imalatında alçıpan levhaların tutturulması gerekir. Karşılıklı iki duvar üzerine tavan yüksekliğinde ve ağzı açık olarak içeriye dönük şekilde vidalanan tavan U profilinin yatay durumda olması icap eder.

U profillerinin açık ağızlarına tavan C profillerinin uçlarının kılavuzlanması kullanıldığı inşaat sektöründe tavan C profillerini taşıyıcı eleman olarak öne çıkarır. Tavan C profili fiyatları kullanılacak malzeme miktarına ve ürün kalitesine bağlı olarak değişiklik gösterir.

Tavan C Profilleri Kullanımı

Tavan C profilleri kullanılırken tavan U profillerinin arasına belirli aralıklarla yerleştirilmesi gerekir. Yerleştirilen tavan C profilleri askı çubukları aracılığı ile tavana sabitlenir. Daha sonra alçı levhaların tavan C profillerine vidalama yöntemi ile montajı yapılır.

Uygulama sırasında profillerde kullanılacak olan malzemenin kalınlığı azaltılacağı zaman mamulün mukavemet seviyesini düşürmemek tavan konstrüksiyonundaki maliyetin yanı sıra yükü de azaltır.

Tavan C profili tercih edileceği zaman profesyonel anlamda hizmet veren firmalardan danışmanlık alınması yapılacak işin niteliğinde artışa yol açar. Bu nedenle alanında deneyim sahibi firmalarla iletişime geçilmesi her zaman için önemlidir.

Ürün kalitesi ve cazip fiyat avantajları bu tarz mamullerde alıcıların kar elde etmesine yardımcı olan bir unsurdur. SUNEXPO her koşulda müşterilerinin menfaatlerini öncelikli olarak dikkate alan bir işletmedir. Bu nedenle de güvenle tercih edilebilecek bir isimdir.

Asma Tavan Nedir, Ne İşe Yarar?

Asma tavanlar her tür iç mekân için tasarlanabilir. Hafif olması nedeni ile asma tavanlar taşıyıcı sisteme yük olmama özelliğine sahiptir. Depreme karşı dayanıklı olması da bu tür yapı elemanlarının önemli özelliklerinden biridir.

İç mekânda yer alan ve en önemli bitiş yüzeyleri arasında bulunan asma tavanlar, kullanıldıkları mekanlarda mevcut tavanın altından geçer. Tesisatın gizlenmesi, dekoratif bir görüntü elde edilmesi asma tavanlar sayesinde olur.

Günümüzde birçok yapıda kullanılan bu yapı elemanları çeşitli bileşenlerden meydana gelmektedir. Bulunduğu mekânda uygun fiziki ortamın oluşmasına katkı sağlayan asma tavanlar mekâna estetik değer de katar. Aydınlatma, havalandırma, konfor ve dekorasyon üzerinde etkili olan bu yapı elemanları şu bileşenlerden oluşur:

  • Sabitleyiciler,
  • Askılar,
  • Bağlayıcılar,
  • Taşıyıcılar,
  • Tavan kaplaması.

Tavan C Profilleri Kullanım Alanı

Tavan C profili asma tavan profilleri arasında yer alan bir yapı malzemesidir. Asma tavan yapımı sırasında taşıyıcı profil iskelet kurulurken tavan C profillerine gerek duyulur. İskelet kurulurken duvar ile iskeletin bağlantı noktasında tavan U profili ile birlikte tavan C profili kullanılması gerekir.

Tavan C Profili söz konusu olduğunda bir bağ tavan C profilinin 12 boy profile denk geldiği görülür. Bu tür yapı malzemelerinin istiflemesi yapılırken takoz üzerine istifleme yapılmalı ve bu sayede mamulün su ve nemden etkilenmemesi sağlanmalıdır. İstifleme yapılan mekânın kapalı bir alan olması mamulün sudan korunmasını sağlar.

Tavan C Alçıpan Profil Özellikleri

Tavan C profilleri bazı özellikleri nedeni ile tercih edilen bir yapı malzemesidir. Alçıpan çeşitleri söz konusu olduğunda; dekoratif asma tavan alçıpanları, tavan alçıpanları, iç mekân alçıpanları, suya dayanıklı alçı panlar, yangına dayanıklı alçı panlar yapılarda sıklıkla kullanılır.

Tavan C alçıpan profilleri bölme duvar esnekliği aracılığı ile dinamik etkiler karşısında dayanıklı oluşu ile öne çıkar. Bunun yanı sıra tesisatlar kolaylıkla gizlenebilir. Bakteri üretmeyen bu yapı elemanları ekonomik olması bakımından da tercih edilir.

Montajının kolaylığı, hızlı teslimat imkanları, hafif bir malzeme oluşu ve projeye bağlı olarak istenilen boylarda profil üretilebilmesi bu yapı elemanının önemli avantajlarından yalnızca birkaçıdır.

Standart ölçülerinin dışında istenilen ölçülerde üretilebilir oluşu tavan C alçıpan profillerinin çeşitli mekanlara uygun olarak kullanılmasına olanak tanımaktadır. Bu tarz yapı elemanları kullanılacağı zaman alanında deneyim sahibi firmalardan hizmet alınması malzeme kalitesinde artışa yol açar.

SUNEXPO profesyonel anlamda yürüttüğü hizmetlerinde kaliteli ürün satışları ile öne çıkan bir firmadır. Yapı malzemeleri konusunda zengin mamul çeşitleri ve nitelikli hizmetleri koşulsuz müşteri memnuniyetinin tesis edilmesi içindir.

Tavan C profilinin yanı sıra farklı yapı elemanlarına ihtiyaç duyulduğunda firma ile iletişime geçilerek avantajlı fiyat seçeneklerinden yararlanılabilir. Kaliteli ürün tercihleri için SUNEXPO daima doğru bir adrestir.

Ürün Görselleri
Teklif Formu
Hemen teklif almak için aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, ilgili birimimiz size hızlı bir şekilde dönüş yapsın.
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
Whatsapp
0%