Petek Asma Tavanlar

Petek Asma Tavan Sistemleri ve Fiyatları 2024

Petek asma tavan panelleri, alüminyum veya çelikten yapılmıştır ve genellikle beyaz, gri veya siyah gibi nötr renklerde mevcuttur. Petek deseni, tavan yüzeyine üç boyutlu bir görünüm kazandırır ve modern bir tasarım sunar.

Petek asma tavan, alüminyum hammaddeden imal edilen ve kare boşluklu bir görünüme sahip olan bir metal asma tavan sistemidir. Petek asma tavan, uygulandığı mekanlarda estetik, derinlik ve sonsuzluk efekti vermektedir. Diğer asma tavanlara kıyasla daha hareketli ve modern bir dizayna sahiptir. Tasarım özgürlüğü sunan ve çok sayıda renk seçeneği olan bir üründür. Montajı da oldukça kolay ve hızlıdır.

Farklı tiplerde aydınlatma armatürleri de uygulayarak mekana özgünlük katabilirsiniz. Hücre boşluklarından tavan arkasında kalan tesisata kolayca müdahale edebilir, olası bir yangında dumanın hızlı bir şekilde tavan arkasına geçmesi sağlar. Petek Asma Tavan modeli farklı hücre ebatlarında ve renklerde üretilmektedir.

Açık hücreli petek tavan sistemi modern bir tasarımdır. İşletmelerde sıklıkla kullanılan petek asma tavan sistemleri, çeşitli renklere sahiptir. Hücre boşlukları bakımından farklı modelleri bulunan petek asma tavanlar genellikle beyaz, siyah ve gri olarak tercih edilmektedir. Petek asma tavan sistemleri kurulumu son derece kolay olduğu gibi bu sistemlerde aydınlatma elemanları da sıklıkla petek tavan bölümlerine panel şekilde monte edilmektedir. Bunun yanı sıra tellere asılarak kurulan aydınlatma sistemleri de oldukça popülerdir. Petek tavan sistemleri havalandırılabilir olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Petek asma tavan montajı istenen yükseklikte gerçekleştirilebilmektedir.

Petek Asma Tavan Kullanım Alanları

 • Havalimanları ve terminaller
 • Üniversite ve okullar
 • Alışveriş merkezleri
 • Konferans ve toplantı salonları
 • Kafeterya ve restoranlar
 • Metro ve tren istasyonları
 • Spor salonları
 • Sinema ve tiyatro salonları
 • Banka şubeleri
 • Kamu ve sosyal tesisler
 • Hastaneler
 • Mağaza ve dükkanlar gibi çeşitli yerlerde kullanılabilir.

Petek asma tavan üretimi çok farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Bununla birlikte kurulan petek panellerin bakımı son derece kolaydır. Mekâna derinlik katan bu paneller deterjan çözeltisine sahip nemli bir bezle silinebilmektedir. Petek asma tavan sistemleri açısından ayırt edici özelliklerden biri de, küf oluşumuna duyarlı olmadığından toz geçirmez özelliklere sahip olmasıdır. Bu sistemleri uzun yıllar boyunca kullanabilmeniz mümkündür. Petek asma tavanlar, özellikle kurumsal binaların tavan alanı tasarımında modern ve yenilikçi bir çözümdür. Bu sistemlerde çeşitli stiller ve tasarımlar söz konusu olmaktadır. Oldukça dayanıklı, pratik ve kolay bakıma sahip olması sayesinde ilk maliyetlerini kısa sürede çıkarabilmektedir.

Sonuç olarak; petek asma tavan sistemi, estetik ve fonksiyonel bir çözüm sunan bir asma tavan sistemidir. Bu sistem sayesinde mekanlar hem daha modern hem de daha kullanışlı hale gelir. Petek asma tavan sistemi ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Petek Asma Tavan Türleri

 • Petek standart hücresel tavanlar: Bu tür petek tavanlar, aynı kare şeklindeki hücrelerden oluşan sürekli bir tavan alanıdır. Standart bir petek tavan hücrelerinin boyutu 50x50, 60x60, 75x75,100x100,150x150 veya 200x200 mm olabilir. Bu tür petek tavanlar, en yaygın kullanılan petek tavan çeşididir.

Petek asma tavan sistemleri ile modern, özgün, ilgi çekici mekanlar yaratmak sizi daha iyi hissettirmesinin yanı sıra iş hayatınızda da sizi seçkin göstererek başarıya ulaşmanıza katkı sağlar. Mekanlarınızda kendi tarzınızı yansıtmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Panel Özellikleri
Akustik Performans Sağlar
Estetik Tasarım Özelliğine Sahiptir.
Güçlü Ses Yalıtımı Sağlar
Zengin Renk Seçeneği
Neme Karşı Dayanıklıdır
Darbelere dayanıklıdır.
Kullanım Alanları
Havaalanları
Konferans Salonları
Sinema ve Tiyatro Salonları
Üniversite ve Okullar
Alışveriş ve Eğlence Merkezleri
Sağlık Kompleksleri ve Hastaneler
Metro İstasyonları
Kafe ve Restoranlar
Spor Salonları ve Sosyal Tesisler
Banka Şubeleri
Sıkça Sorulan Sorular

Petek Asma Tavan Sistemlerinin Kurulumunda Hangi Özellikler Dikkate Alınmalıdır?

Petek formundaki asma tavan sistemlerinin kurulumunda kullanılacak malzemenin kalitesi, aydınlatma ihtiyacı ve tesisat erişilebilirliği gibi faktörler dikkate alınmalıdır. Bunun yanı sıra montaj sürecinde uzman bir ekip tarafından doğru ölçümler yapılmalı ve uygun montaj teknikleri kullanılmalıdır.

Petek Asma Tavan Sistemleri Çevreci midir?

Asma tavanların üretiminde genellikle alüminyum gibi hafif ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılır. Oldukça çevre dostu bir seçenek olan alüminyum aynı zamanda çevre dostudur. Uzun ömürlü olması da olumlu bir çevresel etkiye neden olur.

Petek Asma Tavan Sistemlerinin Diğer Tavan Sistemlerinden Farkı Nedir?

Petek asma tavan sistemleri diğer tavan sistemlerinden farklı olarak daha modern ve hareketli bir tasarıma sahiptir. Hücre boşluklarından tavan arkasındaki tesisata kolayca erişim sağlar ve havalandırılabilir özellikleriyle öne çıkar. Tasarım özgürlüğü ve kolay montajı da diğer sistemlerden ayrılan özelliklerindendir.

Petek Asma Tavan Sistemlerinin Bakımı Nasıl Yapılır?

Petek asma tavan sistemlerinin bakımı oldukça kolaydır. Deterjan çözeltisine sahip nemli bir bezle silinerek temizlenebilirler. Küf oluşumuna neden olmayan yapısı ve toz geçirmez özelliğiyle dikkat çelen bu tasarım, uzun ömürlü kullanım sunar.

Whatsapp
0%