Mesh Asma Tavanlar

Mesh Asma Tavan Modelleri ve Fiyatları 2024

Mesh asma tavanlar, son yıllarda popüler hale gelen modern bir tavan tasarımıdır. Bu tavanlar, birbirine bağlı çapraz tellerden oluşan bir ağ yapısından oluşur ve üzerine gergi tavan panelleri monte edilir. Mesh asma tavanlar, minimalist ve estetik bir görünüm sunarlar ve iç mekanlara modern bir hava katarlar.

Mesh asma tavan; çapraz şekilde birbirine bağlanan tellerin ağ formu oluşturması ve oluşturulan ağ formu üzerine gergi tavan panelleri monte edilmesiyle oluşturulan, asma tavan türevidir. Mesh asma tavan çözümleri, özellikle estetik açıdan beklentilere eksiksiz yanıt vermesi ve iç mekanlarda minimal – modern bir görünüm sunması sayesinde yükselen bir trende sahiptir.

Modern ve çağdaş mimaride yaygın kullanılan mesh asma tavan çözümleri, şık görünümü sayesinde kullanıcıların estetik beklentilerine eksiksiz yanıt verir. Bu sistemeler, fiziksel darbelere karşı test edilmiş ve onaylanmış yüksek direnç gücü gibi önemli özelliklerin yanı sıra çok farklı çeşitlilikte yapı, tasarım ve format opsiyonlarına imkan tanıdığı için modern mimarinin vazgeçilmez ögeleri arasında yer alır.

Damgalama ve çekme işlemlerinden geçerek çevre dostu özellikte üretilen ve kaynak tasarrufu sağlayan mesh saç, asma tavan uygulamalarına alternatifsiz bir yer tutar. Malzemenin hafifliği ve vurgulu yapılandırılmış görünümü ise bambaşka tasarımlara kapı açar. Bu sayede, heyecan verici mekânsal mucizeler yaratarak estetik açıdan harika bir görünüm sunar. 

Mesh Asma Tavan Modelleri

Mesh asma tavan sistemi, yapısal özelliği sayesinde dokuma, kaynaklama genişletme işlemlerine olanak tanıdığı için çok farklı modellerde üretilebilmektedir. Model bakımından sınırlandırılamaz özellikteki bu sistemler, kullanıcıların hayal gücüne göre şekillendirilebilmektedir. SUNEXPO’yu ziyaret edebilir; zengin ürün portföyü içerisinde sunulan çeşitli modellere göz atabilirsiniz.

Mesh asma tavan, transparan görünüm ve açık yüzey özelliği sayesinde kullanım alanı bulduğu mekanlarda hava sirkülasyonuna ve aydınlatma performansına katkı sağlar. Ayrıca, yarı geçirgen yüzeyi dolayısıyla elektrik ve mekanik tesisat unsurlarının kusursuz bir şekilde kamufle edilmesine yardımcı olur. Bu sayede, ilgili mekana estetik değer kazandırır.

Metalin şekillendirilebilir özelliği, mesh asma tavan uygulamalarında özelleştirilebilir tasarımları mümkün kılar. Bu sayede, kullanıcıların taleplerine yanıt verilebilir; estetik beklentiler karşılanabilir. Ayrıca, mesh asma tavanlar yalnızca asma tavan unsuru olarak değil, özellikle son dönemlerde cephe tasarımlarında da yaygın kullanım alanı bulmaktadır.

Mesh Asma Tavan Fiyatları 2024

Mesh asma tavan fiyatları 2024 yılı itibariyle farklılık gösterir. Asma tavan sisteminde kullanılan malzeme ve materyal kalitesi, üretici firmanın uzmanlık ve başarı standardı, işçilik kalitesi vs. faktörlere göre fiyatlar değişmektedir. Dolayısıyla, mesh asma tavan fiyatları 2023 yılı için tek ve sabit bir ücret tarifesine sahip değildir.

Alternatif platformlara kıyasla SUNEXPO sanal mağaza vitrinlerinde çok daha cazip fiyatlandırmayla satışa sunulan mesh asma tavan sistemleri, alternatifsiz özellikleri ve kalite standardı dikkate alındığında oldukça cazip bir ücretlendirmeyle kullanıcılara sunulur. Mesh asma tavan modellerini incelemek ve beğendiğiniz ürün hakkında fiyat bilgisine sahip olmak için SUNEXPO’yu ziyaret edebilirsiniz.

Mesh Asma Tavan Sistemleri Nerelerde Kullanılır?

Mesh asma tavan sistemi, ürünün kullanılacağı alana dair fizibilite raporu çıkarılıp fiziki koşullar tespit edildikten sonra imal edilir. Hedef alanın özelliklerine ve koşullarına göre dizayn edilebilir olması, mesh asma tavan sistemlerinin pek çok mekanda ve alanda kullanılabilmesine olanak tanır. Bu bakımdan, oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Metal asma tavan sistemleri yalnızca geleneksel ve klasik yapılarda değil, konsept tasarımlarda da sık sık kullanılmaktadır. Özellikle estetik ve şık görünümü, modern ve minimal alternatifler sunması, iç mimarlar tarafından da önerilmesine neden olmaktadır. AVM, hastane, atölye gibi geniş alanlarla birlikte konsept tasarıma sahip minimal yapılarda da kullanım alanı bulmaktadır.

Panel Özellikleri
Akustik Performans Sağlar
Estetik Tasarım Özelliğine Sahiptir.
Güçlü Ses Yalıtımı Sağlar
Neme Karşı Dayanıklıdır
Darbelere dayanıklıdır.
Zengin Renk Seçeneği
Kullanım Alanları
Havaalanları
Konferans Salonları
Sinema ve Tiyatro Salonları
Üniversite ve Okullar
Alışveriş ve Eğlence Merkezleri
Sağlık Kompleksleri ve Hastaneler
Metro İstasyonları
Kafe ve Restoranlar
Spor Salonları ve Sosyal Tesisler
Banka Şubeleri
Sıkça Sorulan Sorular

Mesh Asma Tavanın Kurulum Süreci Nasıldır?

Mesh asma tavanların kurulum sırasında çapraz şekilde birbirine bağlanan tellerle ağ formu oluşturulur ve üzerine gergi tavan panelleri monte edilir. Uzman ekipler tarafından yapılan kurulumda ortalama 10 metrekarelik bir alan 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Mesh Asma Tavanın Farklı Kullanım Alanları Nelerdir?

AVM'lerden hastanelere, atölyelerden konsept tasarımlı minimal yapılara kadar geniş bir kullanım yelpazesine sahip olan mesh asma tavanların estetik ve şık görünümü, modern mimaride ve iç mekân tasarımlarında tercih edilmesini sağlar.

Mesh Asma Tavanın Tasarım Esnekliği Nedir?

Mesh asma tavan sistemleri dokuma, kaynaklama ve genişletme işlemlerine olanak tanıdığı için çok çeşitli modellerde üretilebilir. Kullanıcıların hayal gücüne göre şekillendirilebilir ve özelleştirilebilir.

Mesh Asma Tavanın Aydınlatma Performansı Nasıl Etkilenir?

Mesh asma tavanlar transparan görünüm ve açık yüzey özelliği sayesinde kullanıldığı mekanlarda hava sirkülasyonuna ve aydınlatma performansına katkı sağlar. Buna ek olarak yarı geçirgen yüzeyi elektrik ve mekanik tesisat unsurlarını kamufle etmeye yardımcı olur.

Whatsapp
0%