Tavan U Profilleri
Tavan U Profilleri
Alçıpan profilleri, asma tavan ve iç duvarların inşasında kullanılan bir malzemedir. Bu profiller, alçıpan levhaları birbirine bağlayarak tavan veya duvar yüzeylerini oluştururlar.
ÜRÜN AÇIKLAMASI

Tavan U Profili ve Fiyatları

Tavan U profilleri inşaat sektöründe sıklıkla tercih edilen bir yapı elemanıdır. Kolay montaj imkanları ve dayanıklılığı artırması alçıpan profillerin önemli özelliklerinden biridir. Binaların tavan imalatı sırasında alçıpan levhaların tutturulması için tavan U profili yatay olarak duvara vidalanır.

Alçıpan profiller taşıyıcı eleman olarak görev yapan önemli bir yapı malzemesidir. Asma tavan ve benzer yapılarda kullanılan alçıpan profillerin çok çeşitli avantajlarının olması tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Alçıpan U profillerin kullanılabileceği birçok alan bulunur.

Tavan U profilleri fiyatlandırılırken ürün kalitesine göre hareket edilir. Kullanılan malzeme kalitesi, tercih edilecek miktar gibi unsurlar fiyatlandırmayı doğrudan etkiler. Kaliteli malzeme tercihi ve nitelikli bir hizmet seçilmesi ortaya konacak çalışmanın da başarısı üzerinde etkili olur. SUNEXPO uzun yıllardır sektörde yer alan başarılı bir isimdir. Güvenilir hizmetler ve profesyonel bir çalışma için tercih edilecek en doğru adrestir.

Alçıpan U Profillerin Kullanıldığı Alanlar

Alçıpan U profiller yapı elemanı olarak çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir. Birçok avantajının olması da bu yapı elemanlarının tercih edilme sebepleri arasında yer alır. Alçıpan U profiller şu alanlarda kullanılabilir:

 • Bölme duvarlar yapılırken,
 • Kirişlerde,
 • Korkuluk amacı ile,
 • Asma tavan kaplamaları söz konusu ise,
 • Merdiven altı ya da benzer alanlar kapatılacağı zaman

Asma Tavan

Asma tavan olarak tanımlanan tavanlar birçok yapıda tavanın altına konumlandırılan alanlardır. Dekoratif özelliklerinin yanı sıra konfor sunması, akustik kontrolü sağlaması, tavandan geçen tesisatın gizlenmesi gibi işlevsel yönleri ile de asma tavanlar sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok yapıda asma tavan kullanılabilir. Kafe, hastane, alışveriş merkezleri, otel ya da ofis gibi alanlarda uygulanabilen asma tavanlar bazı bileşenler aracılığı ile kurulur.

Asma tavan çeşitli bileşenlerden oluşur. Bu nedenle asma tavanı meydana getiren bileşenlerin kaliteli malzemelerden üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Asma tavanlar sayesinde bir mekânda uygun fiziki ortamın oluşturulması sağlanır. Alçıpan U profiller ve alçıpan C profiller asma tavan yapımı sırasında kullanılan yapı elemanları olarak öne çıkar.

Asma tavandan elektrik ve havalandırma tesisatları da kolaylıkla geçirilebilmektedir. Bu özelliği asma tavanların çok sayıda yapıda kullanılabilmesine olanak tanır. Tavan U profili sıcak daldırma galvanizden soğuk şekillendirme yöntemi ile üretilen bir yapı elemanıdır. Yüksek kalite standartlarında olması bu profillerin önemli özelliklerinden biridir.

SUNEXPO bu tür yapı elemanlarının kaliteli bir üretimle tüketicilere sunulması yönünde çalışmalar yapan bir firmadır. Koşulsuz müşteri memnuniyeti ve avantajlı fiyat seçenekleri ile firma profesyonel anlamda hizmet vermektedir.

Alçıpan U Profillerin Avantajları

Alçıpan U profillerin sağladığı çok sayıda avantaj tercih edilmesinde etken bir rol oynar. Maliyet bakımından bu profiller kullanıcı dostu olurken sıklıkla inşaat sektöründe tercih edilirler. Kullanılacağı alana bağlı olarak farklı miktarlarda ihtiyaç duyulabilen bu ürünler nefes alabilen yapıları ile de sağlık açısından güvenlidir.

 • Uygun maliyetlidir.
 • Montajın yanı sıra işçilikten de tasarruf sağlar.
 • Sağlamlığı ve ekonomik oluşu tercih edilmesine yol açar.
 • Bütçe dostu ürünlerdir.
 • İnsan sağlığına zararı yoktur.
 • Nefes alabilen yapıdadır.
 • Küf, bakteri oluşumu gibi olumsuzlukları bulunmaz.
 • Yangına dayanıklı mamullerdir.

Tavan U Profili Özellikleri

Tavan U profili özellikleri arasında bir boy tavan U profilinin 24 boy profile denk geldiği görülür. Bu profiller depolama alanında bekletileceği zaman depolama alanının kapalı olmasına dikkat edilmelidir. Su ve nem almamasına özen gösterilmesi gereken ürünlere istifleme yapılırken de özenle davranılmalıdır.

Tavan U profilleri esnek yapıya sahip olması nedeni ile esnektir. Deprem sırasında esnek olmasından dolayı binanın esnekliğini destekleyen bu yapı elemanları alçı levha profili ve aksesuarları olarak da bilinmektedir.

Asma tavan uygulamalarında sıklıkla tercih edilen tavan U profilleri hafif olmasının yanı sıra dayanıklılığı ile de öne çıkan bir malzemedir. Alçı levhadan oluşan duvarların iskelet yapısını meydana getiren duvar U profilleri belirlenen ölçülere göre imal edilir. Ardından da alçıpan levhaları yerleştirilir. Sıcak daldırma galvanizli çeliklerden üretilen bu profiller çelik ve betonarme yapıların iç duvarlarında kullanılır.

Prefabrik yapılarda da kullanımı uygun olan bu profiller hafifliği ve dayanıklılığı ile öne çıkar. Hem tavanda hem de duvarlarda kullanılabilmesi önemli bir özelliğidir.  Alçıpan profili aracılığı ile oluşturulan asma tavanların ekonomik olmasının yanı sıra hafifliği ve dekoratif yönleri de dikkat çeker.

Ürün Görselleri
Teklif Formu
Hemen teklif almak için aşağıdaki formu doldurup gönder butonuna tıklayın, ilgili birimimiz size hızlı bir şekilde dönüş yapsın.
Size Yardımcı Olmak İçin Buradayız
Whatsapp
0%